Innowacje

          Głównym kryterium wyboru robota do pracy przy linii produkcyjnej jest określenie jaki ciężar i z jaką dynamiką będzie on przenosił w trakcie  swojej pracy. Im większy ciężar ładunku tym wyższy typoszereg robota, a co za tym idzie większe  koszty jego zakupu oraz eksploatacji.

 Masa głowicy wpływa na zużycie się elementów napędowych robota. Roboty  stosowane są głównie przy liniach produkcyjnych, zatem warto  zauważyć, że ruch robota musi zostać wykonany w czasie dostosowanym do tempa reszty linii produkcyjnej. W zależności od tego z jaką prędkością musi przemieszczać się ładunek, w  ruchu robota pojawiają się przyspieszenia oraz zjawisko bezwładności. Często ograniczenia czasowe powodują, że zmiany prędkości mają duże wartości co w połączeniu z bezwładnością ładunku powoduje obciążenia elementów napędowych oraz może doprowadzić do  zmęczeniowego uszkodzenia elementów konstrukcyjnych robota.

W związku z tym, nasza firma podjęła działania w celu redukcji  masy elementów wykonawczych zawieszonych na zakończeniu robota. W tym celu podjęto się wykonania projektu ramy głowicy do paletyzacji dwóch worków, w jednym cyklu. Zdecydowano się na zastosowanie nowoczesnych materiałów jakimi są kompozyty polimerowe. Wykonana rama zostanie poddana testom zmęczeniowym. Wyniki naszych działań przedstawimy już wkrótce.

 

                          Dlaczego warto nam zaufać ?                   

  • Poufność i gwaranacja bezpieczeństwa 
  • Rzetelne i terminowe realizacje zleceń
  • Innowacyjne technologie i profesjonalizm