Obróbka detali

Mechaniczna obróbka detali, w szczególności uciążliwe dla pracowników i wymagające jakości, polerowanie, gratowanie, frezowanie, przycinanie, obróbka odlewów to pola do szerokiej robotyzacji.

Powtarzalność procesu, jakość obróbki, zwiększenie wydajności to tylko kilka podstawowych zalet takich aplikacji. Równie ważne dla osób zarządzających produkcją i odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, jest eliminacja zagrożeń w pracach szczególnie niebezpiecznych dla ludzi, przy nieosłoniętych maszynach, wysokiej temperaturze wysokim zapyleniu.

   kuka_titan_w_branzy_odlewniczej.jpg

Możliwość automatycznej zmiany narzędzia w głowicy wykonawczej pozwala na wykonanie kilku operacji na jednym detalu z zakresie jednego stanowiska. Możliwość stosowania inteligentnych systemów pobierania nieuporządkowanych detali z koszy transportowych bądź transporterów umożliwa rezygnację ze orientatorów detali.  

Przy operowaniu detalami mamy możliwości pracy bezpośredniej z dużo większymi masami i z wyższą dynamiką niż w przypadku pracy człowieka z balanserem lub pomocniczym wciągnikiem.

   milling.jpg

Kolejnym zastosowaniem jest obsługa maszyn CNC przy załadunku, wyładunku oraz reorientacji detalu w trakcie procesu obróbczego. Wydajność gniazda CNC z obsługą detali robotem pozwala zwiększyć wydajność nawet do 50% przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu z maszynie CNC.

                          Dlaczego warto nam zaufać ?                   

  • Poufność i gwaranacja bezpieczeństwa 
  • Rzetelne i terminowe realizacje zleceń
  • Innowacyjne technologie i profesjonalizm