Targi spawalnicze – Expo WELDING 2018 w Sosnowcu

W październiku 2018, uczestniczyliśmy w szóstej edycji Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Było to, czołowe wydarzenie spawalnicze w tej części Europy, z liczną reprezentacją liderów tej branży.

Wspólnie z KUKA Polska i COGNEX zaprezentowaliśmy demonstracyjną celę spawalniczą z dwoma robotami serii KR Cybertech. Na jednym z robotów został zamontowany,  zestaw spawalniczy MIG/MAG Kemppi A7. Drugi, realizował rozpoznawanie detali systemem wizyjnym Cognex In-Sight a następnie ich podawanie, za pomocą zestawu chwytaków magnetycznych firmy Schunk. Roboty działały w układzie tandemu. Pierwszy realizował dynamiczne rozpoznawanie i podawanie detali, drugi wykonywał proces spawania.

Podczas targów spawalniczych odbyliśmy wiele rozmów, o robotyzacji spawalnictwa, systemach wizyjnych i automatyzacji procesów produkcji. Dziękujemy wszystkim zwiedzającym  za odwiedzenie naszego stanowiska, zainteresowanie rozwiązaniami robotyzacji i interesujące spotkania. Targi spawalnicze Expo Welding 2018 były dla nas niewątpliwie dużym sukcesem. Po pierwsze nawiązaliśmy nowe kontakty, po drugie poznaliśmy nowych klientów. Ponadto rozpoczęliśmy przygotowania do współpracy z jedną najbardziej rozpoznawalnych firm w świecie spawalnictwa zrobotyzowanego i zautomatyzowanego. Co ważne już niedługo w Lublinie pojawi się zestaw Fronius CMT  pozwalając na prowadzenie prób wewnętrznych jak również dla klientów zainteresowanych spawaniem zrobotyzowanym. Na zakończenie wszystkim partnerom jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, do zobaczenia na kolejnych imprezach branżowych.